Czym jest nebulizacja?

Czym jest nebulizacja?

Nebulizacja jest zabiegiem medycznym polegającym na zaaplikowaniu pacjentowi preparatu leczniczego w postaci aerozolu. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenia nazywane nebulizatorami.

To bardzo nowoczesna i przynosząca doskonałe efekty metoda terapii. Taką kurację wykorzystuje się w przypadku chorób dróg oddechowych, ale bywa również stosowana w celach profilaktycznych w okresie dużej zachorowalności i w czasie przeziębień. Nebulizacja zmienia profil działania w zależności od użytych preparatów.

Nebulizacja to swego rodzaju leczenie inhalacyjne przynoszące ulgę w różnych dolegliwościach dróg oddechowych. Nebulizacja ma naprawdę wiele zalet, z tego powodu opinie na temat  takiej procedury są zwykle pozytywne. Najważniejszym czynnikiem na to wpływającym jest fakt, że taki sposób aplikacji leku znacznie przyspiesza jego działanie, a więc może przyczynić się do szybszego ukojenia dolegliwości. Oprócz tego nebulizacja pozwala na osiągnięcie dużego stężenia preparatu w drogach oddechowych, co również przekłada się na jego skuteczność. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie dawki leku, a także ryzyka wiążącego się z jego podawaniem. Podawanie wziewne właśnie z racji skuteczności oraz łatwości aplikacji zdecydowanie przewyższa leczenie doustne oraz pozajelitowe.

 

 

Źródło: http://www.medonet.pl/


Adamed Logo